Новини та оголошення

Перелік конкурсних предметів ЗНО для вступу до ЦНТУ на здобуття ступеня "Бакалавр" на базі повної загальної середньої освіти

Шифр спеціальності

Назва спеціальності та освітньої програми

Випускова кафедра

Конкурсні предмети

201

Агрономія

Загального землеробства

1.Українська мова;
2. Біологія;
3. Історія України або Математика або Іноземна мова або Географія або Фізика або Хімія

Перелік конкурсних предметів ЗНО для вступу до ЦНТУ на базі ОКР молодшого спеціаліста, ОПС фахового молодшого бакалавра,
ОС молодшого бакалавра для здобуття ступеня бакалавра

Код

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ

КОНКУРСНІ ПРЕДМЕТИ на місця

державного замовлення

за кошти фізичних або юридичних осіб

201

Агрономія

1. Українська мова
2. Математика

1. Українська мова;
2. Математика або Історія України, або Іноземна мова, або Біологія, або Географія, або Фізика, або ХіміяПерелік документів для вступу на здобуття ступеня "БАКАЛАВР" на базі ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ:

 • паспорт та ідентифікаційний код;
 • атестат про повну загальну середню освіту;
 • додаток до атестату про повну загальну середню освіту;
 • сертифікат ЗНО;
 • 4 кольорових фото 3х4;
 • медична довідка;
 • для юнаків посвідчення про приписку.

 

Перелік документів для вступу на здобуття ступеня "МАГІСТР", на базі ступеня "БАКАЛАВР":

 • паспорт та ідентифікаційний код;
 • диплом бакалавра;
 • додаток до диплому бакалавра;
 • екзаменаційний листок єдиного вступного іспиту з іноземної мови;
 • 4 кольорових фото 3х4;
 • медична довідка;
 • для юнаків військовий квиток або посвідчення про приписку

12/12/2021
9 грудня 2021 року відбулася II Міжнародна конференція «Національний виклик: деградація ґрунтів чи відновлення роду», в яких приймали участь викладачі кафедри загального землеробства ЦНТУ.
Онлайн обговорювалися масштабів, причини та наслідки деградації обґрунтування: наукове обґрунтування та прогнози, а також практичні кроки до родів землі: зміни та історії успіху від агробізнесу.
У конференції приймали участь у різних країнах, які брали участь у синхронному перекладі спікерів.
В обговоренні прийняли участь близько 300 науковців.26/11/2021
Сьогодні студенти третього курсу кафедри загального землеробства ЦНТУ відвідали з екскурсією в Інституті сільського господарства Степу та Кіровоградської філії ДУ «Держгрунтохорона».
Студенти з інтересами відвідали лабораторії обох наукових закладів, побачили наочно визначення вологості сім’ї, олійності соняшнику, протеїну – в лабораторіях Інституті сільського господарства Степу.
Також мали можливість спостерігати за дослідженнями визначенням, фосфору, калію, рН, мікроелементів, важких металів, радіонуклідів – в лабораторіях ДУ «Держгрунтохорона».
Студенти розділилися з методикою відбору зразків при агрохімічному паспорті земель сільськогосподарського призначення, оформлення картографічних матеріалів та агрохімпаспортів на земельні.

Дивіться також


11/11/2021р.

Викладацько-професорський склад та працівники вищої освіти кафедри загального землеробства ЦНТУ приймали участь у ХІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми конструювання, виробництва та експлуатації сільськогосподарської техніки»

У зв'язку із карантинними заходами, конференція відбулася онлайн.
Але пленарне проведення та робота в секціях проходила активно, цікаво та науково!
У пленарному засіданні приймали участь науковці з Молдови та науковців із різних наукових та освітніх установ України.
Здобувачі вищої освіти приймали участь у роботі секцій «Агрономії» Виступило 62 студента та 11 викладачів.
Всі виступи були цікавими та науково-проблемними.
Бажаємо учасникам конференції міцного здоров'я, подальших творчих задумів та реалізації їх і наснаги!

29.10.2021р.

Вчора,28 жовтня, на кафедрі загального землеробства ЦНТУ, відбулась зустріч-лекція із Ганною Ковалевською на тему «Виноградні зони та перспективи розвитку виноградарства та виноробства».

Ганну можна слухати дуже довго. Вона із захопленням розповідає про справу, в яку закохана. Про виноград, виноградарство, виноробство. Про перспективи розвитку крафтового виноробства у нас в області, про ексклюзивні землі, ексклюзивні вина та трудолюбивих людей.Крафтове вино - те, що зроблено руками винороба, так вважає чоловік Ганни – Руслан Ковалевський.

Ганна та Руслан Ковалевські – крафтові винороби Кіровоградщини. Їх вина – «Koruswine». Назва виноробні походить від імені та прізвища винороба Руслана Ковалевського, який з 2012 р. захоплюється виноробством. Йому допомагає вся родина – чарівна дружина сомельє Ганна Ковалевська та син Артем.

12.10.2021

Перша робоча нарада в "Експертному центрі" програми UniClaD ЕРАЗМУС+

Лише нещодавно в ЦНТУ урочисто відкрили лабораторію та "Експертний центр" проекту Європейського Союзу ЕРАЗМУС+, і ось на базі центру вже відбулось перше засідання учасників кластеру органічного бджільництва та апітерапії "ORGANIC STEP". Меморандум про створення такого кластеру був підписаний в рамках агропромислової виставки "АгроЕкспо"-2021. Як повідомила в.о. директор департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської ОДА Тетяна Бурага, ініціатива створити в нашому регіоні кластер органічного бджільництва з"явилась в 2020 році. Цю програму занесли до стратегії розвитку Кіровоградської області.

"Чому саме кластер? – пояснює Тетяна Бурага. – Це інструмент, який довів свою ефективність у багатьох країнах світу. Ми маємо сильне ядро кластеру, наукові установи готові нам сприяти та підтримувати, організації, що приєдналися до меморандуму, зацікавлені у співробітництві. Ми вже створили ініціативну групу, осередок якої сьогодні тут присутній. Далі ми маємо напрацювати стратегію розвитку кластеру "ORGANIC STEP" та крок за кроком, step by step, реалізовувати цей проект".

Одна зі складових міжнародної програми UniClaD: "Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій та сталості" – вивчення досвіду створення кластерів у країнах Західної Європи, зазначав проректор з наукової роботи ЦНТУ, професор Олександр Левченко. Відповідно, цей досвід можна буде використовувати при створені кластерів на території Кіровоградщини.

"В рамках програми UniClaD у нас в університеті створено сучасну лабораторію та "Експертний центр", – говорить Олександр Левченко. – Разом із лабораторною базою Інституту Степу ми можемо забезпечити виконання необхідних досліджень. Тут, у "Експертному центрі", учасники кластеру можуть проводити заняття, тренінги, засідання, у тому числі в режимі відео-конференцій.

Наші магістранти можуть виконувати курсові, дипломні роботи на підприємствах кластеру. Коли мине пандемія й розпочнуться обміни студентами між країнами програми UniClaD, тоді до нас приїжджатимуть іноземні студенти для стажування на підприємствах Кіровоградщини. Не виключено, що це будуть підприємства кластеру бджільництва та апітерапії.

В рамках проекту ми готові надавати приміщення, вчених, устаткування для наукових та лабораторних досліджень. Мета, яка нас цікавить, – отримати предметний результат для Кіровоградської області".

Докладніше на сайті ЦНТУ http://www.kntu.kr.ua/?view=article&id=730

#агрономія, #кнту, #цнту
#агрономія, #кнту, #цнту
#агрономія, #кнту, #цнту
#агрономія, #кнту, #цнту
#агрономія, #кнту, #цнту
#агрономія, #кнту, #цнту

На Кіровоградщині та у всій країні розпочалася реєстрація для участі в  пробному ЗНО сьогодні, 3 січня. Про це повідомляється на сайті міської ради, інформує медіапортал DOZOR.

Так, реєстрація для участі у складанні тестів доступна на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти і триватиме до 24 січня. У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може пройти тест з одного навчального предмета.

Для всіх зареєстрованих учасників пробного ЗНО створять інформаційні сторінки, на яких до 2 березня розмістять інформацію про час і місце проведення пробного ЗНО.

У 2020 році пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури відбудеться 21 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) — 28 березня.

#агрономія, #кнту, #цнту
#агрономія, #кнту, #цнту

Викладачі та студенти кафедри загального землеробства ЦНТУ взяли участь у презентації дисертації "Наукове обгрунтування та розроблення заходів основного обробітку грунту в зональних системах землеробства Правобережного Степу України" доктора сільськогосподарських наук Миколи Івановича Черячукіна, яка відбулась 23 жовтня 2018 року в Орухському центрі екологічної інформації обласної наукової бібліотеки ім.Д.Чижевського

#агрономія, #кнту, #цнту

#агрономія, #кнту, #цнту
Колектив кафедри загального землеробства та студенти спеціальності "Агрономія" щиро вітають студента групи АГ-16-2 ГОЛОВЧЕНКА ДМИТРА СЕРГІЙОВИЧА з перемогою у Всеукраїнській олімпіаді з біології! Зичимо міцного здоров"я, життєвих злетів, мирного неба, благополуччя!!

агрономія, кнту

17 лютого 2018 відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді, секції «Агрономія». Голова журі  Резніченко Віта Петрівна кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри загального землеробства ЦНТУ, член журі Коваль Г.В., генеральний директор  ТОВ «Німфа», секретар  Жданова О.М. методист КМАНУМ. Перше місце зайняв Коваленко Юрій Сергійович.

агрономія, кнту

ОБ’ЯВА

До уваги студентів!

 

Київський міжнародний контрактовий ярмарок запрошує відвідати міжнародні виставки

«Зернові технології»,

«Agro Animal Show»

«Фрукти. Овочі. Логістика»

які відбудуться 21-23 лютого 2018 року у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ), м. Київ, Броварський проспект,15, ст. м. Лівобережна.

 

Більш детальна інформація на офіційних сайтах виставок:

www. grainexpo.com.ua

www. animal-show.kiev.ua

www. freshexpo.kiev.ua

#агрономія, #кнту, #цнту

Наприкінці минулого тижня в рамках профорієнтаційного проекту для молоді Кіровоградського обласного центру зайнятості «Стань студентом на один день» до кафедри загального землеробства завітала делегація учнів шкіл Кіровоградського району.

Профорієнтаційний проект «Стань студентом на один день» запроваджено Кіровоградським обласним центром зайнятості за підтримки Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації. Його мета – в інтерактивній формі ознайомити молодих людей із професіями, актуальними на ринку праці регіону, та можливостями набути ці професії в навчальних закладах обласного центру.

В рамках проекту учні шкіл один день проводять як студенти навчального закладу, знайомлячись із викладачами, умовами вступу, організацією навчального процесу та дозвілля у тому чи іншому університеті.

На кафедрі перед гостями виступили, викладачі , студенти . Школярам розповіли про спеціальн ість «Агрономія», навчання в університеті, програми стажування за кордоном; продемонстрували навчальні, та лабораторні аудиторії.

 

 

Інформацію про подію можна переглянути на сайті ЦНТУ та src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FCNTU.kr.ua%2Fposts%2F1470223876426691&width=500" width="500" height="620" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true">">ФБ
#агрономія, #кнту, #цнту

ВІТАЄМО!

Студента групи АГ-17 Ярослава Костогриза із 2 місцем на Чемпіонаті світу з боротьби!

Бажаємо міцного здоров’я, відмінних оцінок та спортивних перемог!

агрономія, кнту

ОГОЛОШЕННЯ

© 2022 KNTU