Архів новин 2023 |
|
30.12.2023
27 грудня 2023 року у вестибюлі університету Ректор ЦНТУ Володимир Кропівний привітав колектив із Різдвом та Новим роком!
Минулого тижня викладачі кафедри загального землеробства прийняли участь у конференції «Національний виклик: деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?» присвяченої проблемі деградації ґрунтів і шляхів їх відновлення в Україні. Фокус обговорення 2023 року – відродження ґрунтів під час війни: нові дослідження та практичні рекомендації для агросектору. До Всесвітнього Дня Волонтера на кафедру загального землеробства завітав представник ГО «БФ Мачок» Олексій Васильковський, який вручив подяки від Обласної військової адміністрації та Фонду «Мачок». 05 грудня 2023 року викладачі кафедри загального землеробства ЦНТУ прийняли участь у Міжнародній науково-практичній конференції присвяченій Всесвітньому Дню Ґрунту 2023 - «Ґрунтовий покрив України в умовах воєнних дій: стан, виклики, заходи з відновлення». Цього тижня викладачі кафедри загального землеробства прийняли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Моніторинг ґрунтів: пріоритети досліджень для сприяння відновленню України» присвячено Всесвітньому дню ґрунтів (World Soil Day), організатором якої є державна установа «Інститут охорони ґрунтів України». 1 грудня 2023 р. студенти та викладачі кафедри загального землеробства ЦНТУ прийняли участь у щорічному закритому он-лайн семінарі для дистриб’юторів компанії Євросем. Сьогодні на засіданні Вченої Ради ЦНТУ старший викладач кафедри загального землеробства Микола Ковальов отримав атестат доцента.
Щиро вітаємо колегу!
Бажаємо нових звершень та високих досягнень, щастя, любові, достатку та успіху. Переможного миру! Минулого тижня на кафедрі загального землеробства ЦНТУ відбулось чергове засідання наукового гуртка «Аграрник».
Листопадове засідання було присвячено «Мікроклональне розмноження рослин». Мікроклональне розмноження рослин – це метод вегетативного розмноження рослин, що дозволяє отримати генетично однорідний, позбавлений вірусів посадковий матеріал для ягідників, садів, декоративних та інших рослин. Здобувачі першого (бакалаврського) рівня освіти ОПП «Агрономія» мали змогу самі прийняти участь селекційному процесі. Заняття проведено доценткою Тамарою Шепіловою та асистенткою Галиною Корнічевою. 17 листопада 2023 року на кафедрі загального землеробства ЦНТУ проведено практичне заняття із дисципліни «Плодівництво». Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти груп АГ 21-1, АГ 21-2 та АГ 22мб проводили щеплення плодових дерев. Тема заняття, яке проводив доцент Микола Ковальов – «Вегетативне розмноження плодових рослин». Надзвичайно цікавому та актуальному питанню було присвячене жовтневе засідання студентського наукового гуртка SMART ЗЕМЛЕРОБ. 15.11.2023 року на базі помологічного саду кафедри загального землеробства в рамках творчої співпраці між ЦНТУ та КАФК відбулося практичне заняття для здобувачів групи М-224 зі спеціальності 208 «Агроінженерія». Минулого тижня у здобувачів третього курсу спеціальності «Агрономія» відбулося практичне заняття із дисципліни «Землеробство» на тему «Розробка системи мінімального обробітку в сівозмінах України», що проходило в компанії «Агроресурс». Заняття проведено доцентом кафедри загального землеробства ЦНТУ Галиною Кулик та керівником відділу маркетингу ТОВ «Агроресурс» Іриною Коневець. Сьогодні 9.11.2023 р. відбулося відкриття XІV Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми конструювання, виробництва та експлуатації сільськогосподарської техніки».
Після пленарного засідання розпочалася робота у секціях. Робота секції "Агрономія" пройшла на кафедрі загального землеробства ЦНТУ. Сьогодні на кафедрі загального землеробства ЦНТУ в рамках засідання наукового гуртка "Smart Agronomic" відбулась лекція керівника південного регіону фірми BASF - Сергія Шевчика на тему: " BASF - we create chemistry".
На кафедрі загального землеробства ЦНТУ відбувся захист звітів з практики з агрономії здобувачів четвертого курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
Їм точно не буде соромно після нашої Перемоги! Запрошуємо якісно підготуватися до ЗНО (НМТ) та отримати додаткові бали під час вступу до Центральноукраїнського національного технічного університету! Їм точно не буде соромно після нашої Перемоги! Сьогодні в рамках засідання наукового кружку «Smart Agronomic» директор Інституту сільського господарства Степу НААН України Ігор Семеняка для здобувачів спеціальності «Агрономія» прочитавши лекцію на тему: «Оптимізація біоадаптивних ресурсозбережних елементів технології вирощування кукурудзи в умовах Північного Степу України».
29 вересня 2023 року на кафедрі загального землеробства ЦНТУ відбулося перше засідання студентського наукового гуртка SMART ЗЕМЛЕРОБ у 2023-2024 н.р. На розгляд гуртківців керівником наукового гуртка Галиною Кулик було запропоновано план роботи на осінній семестр. Сьогодні у «Центральноукраїнському науковому ліцеї-інтернаті Кіровоградської обласної ради» відбулося традиційне до Дня працівників освіти України вшанування педагогічних працівників Кіровоградщини. Серед нагороджених є представники Центральноукраїнського національного технічного університету, в тому числі і представниця кафедри загального землеробства. Минулого тижня представники управління фітосанітарної безпеки головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Світлана Клещова та Марина Мезенцева прочитали для здобувачів другого (магістрського) рівня освіти спеціальності «Агрономія» лекцію з «Інтегрованого захисту рослин».
Цього тижня представники управління фітосанітарної безпеки головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Світлана Клещова та Марина Мезенцева прочитали для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти спеціальності Агрономія лекцію з ентомології.
Цього тижня з метою активізації інформування здобувачів з питань академічної доброчесності проведено тренінг здобувачів ОПП «Агрономія» вступу 2023 року з залученням експерта з академічної доброчесності українсько-польської фундації “Інститут міжнародної академічної та наукової співпраці” (HASC). Цього тижня на кафедрі загального землеробства ЦНТУ відбулися презентації дисциплін вільного вибору для здобувачів іншого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 201 Агрономія.
Викладачі у вигляді презентацій ознайомили здобувачів із метою, завданнями, компетентностями, знаннями та вміннями, які вони здобудуть після вивчення дисциплін.
Сподіваємось, майбутні магістри з Агрономії зможуть вибрати із запропонованого переліку саме ті дисципліни, які є найбільш перспективними Цьогоріч перше вересня для першокурсників ЦНТУ у зв'язку із воєнним станом відбулося 4.09.2023 року. Студентів агротехнічного факультету привітали з початком навчального року декан агротехнічного факультету Василь Сало та завідувач кафедри Микола Мостіпан. Студенти пройшли інструктаж із техніки безпеки, заповнили анкети та приступили до навчання.
Побажаємо їм мирного неба, міцного здоров'я та сил до навчання! 27 червня та 29 червня 2023 року на кафедрі загального землеробства ЦНТУ проходила державна підсумкова атестація здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти.
Вітаємо бакалаврів із закінченням навчання! Бажаємо нових звершень, наснаги та щасливої долі!
Сьогодні випускники вищої освіти та викладачі кафедри загальносільгоспу взяли участь у Міжнародному дні поля «Науково-інноваційні здобутки та конкурентоспроможність ранніх зернових в умовах ЦА України», проведеному Інститутом сільського господарства НААН України. У здобувачів першого (бакалаврського) рівня кафедри загального землеробства ЦНТУ триває практика, яка завершує 2022/2023 навчальний рік. Обговорення освітньо-професійних програм "Агрономія" першого та другого освітнього рівня відбулось на платформі ГО "Академія прикладних наук". З болем повідомляємо про загибель Сергія Кощавського. У здобувачів першого (бакалаврського) рівня кафедри загального землеробства ЦНТУ почалась практика, яка завершує 2022/2023 навчальний рік.
Студенти груп АГ-21-1 та АГ-21-2 проходять навчальну технологічну практику з ґрунтознавства на кафедрі загального землеробства. Старший викладач Микола Ковальов працює із студентами на дослідній ділянці дослідного поля ЦНТУ.
Студенти займались вивченням гранулометричного складу чорнозему звичайного малогумусного важкосуглинкового карбонатного методом ріжучого кільця, а також мали змогу оцінити фізичні та фізико-хімічні властивості ґрунту.
У здобувачів першого (бакалаврського) рівня кафедри загального землеробства ЦНТУ почалась практика, яка завершує 2022/2023 навчальний рік.
Доцент Лариса Сало разом із студентами груп АГ-20-1 та АГ-20-2 на практичному циклі зі агрохімії приготували розчин 0,01% концентрації з маточного розчину мікродобрива Актив Харвест Олійні для некореневої обробки вегетуючих рослин соняшника.
http://www.kntu.kr.ua/?view=article&id=1042
Фотоальбом практичних занять з дисципліни «Овочівництво» можна переглянути на сторінці ЦНТУ в мережі Facebook.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про практичні зайняття дисципліни «Плодівництво» кафедри загального землеробства ЦНТУ.
Доцент кафедри загального землеробства ЦНТУ Віта Резніченко підготувала двох преможців Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України у 2023 році: Це Софія Писаренко секція «Агрономія» (Тема проєкту: УРОЖАЙНІСТЬ СОНЯШНИКУ ЗАЛЕЖНО ВІД ЗАСТОСУВАННЯ ПОЗАКОРЕНЕВИХ ПІДЖИВЛЕНЬ В УМОВАХ СЕЛА ГЛОДОСИ НОВОУКРАЇНСЬКОГО РАЙОНУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ) та Максим Туртуріка секція «Лісознавство» (Тема проєкту: ВПРОВАДЖЕННЯ ЗАХОДІВ ОЗЕЛЕНЕННЯ ЗА РАХУНОК ASER PLATANOIDES GLOBOSUM НА ШТАМБІ ЗА РІЗНИХ ВАРІАНТІВ ВИРОЩУВАННЯ ПІДЩЕПИ).
Вітаємо переможців, їх батьків та наукових керівників із перемогою!
У здобувачів першого (бакалаврського) рівня кафедри загального землеробства ЦНТУ почалась практика, яка завершує 2022/2023 навчальний рік.
Студенти груп АГ-22-1 та АГ-22-2 проходять навчальну практику на кафедрі загального землеробства. Викладач Наталія Трикіна працює із студентами на дослідній ділянці біля кафедри та дослідному полі ЦНТУ.
У здобувачів другого (магістерського) рівня кафедри загального землеробства ЦНТУ зараз проходить наукова практика, яка завершує 2022/2023 навчальний рік.
Студенти груп АГ-22-М-1 та АГ-22-М-2 проходять практику в господарствах та наукових установах. Інститут сільського господарства Степу – одна із баз наукової практики для частини студентів.
Вчора на засіданні Вченої ради ЦНТУ ректором Володимиром Кропівним вручено нагороди за наукові, професійні, навчальні та спортивні досягнення. Генетичний код нації - вишиванка. Цього тижня наставники груп здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня кафедри загального землеробства ЦНТУ проводять збори щодо проведення практик. Так, доцент Катерина Васильковська та викладач Наталя Трикіна розповіли студентам групи АГ-22-1 про особливості навчальної практики.
Пишаємось своїми студентами - Анастасія Біжан, Катерина Колодеєва, Сергій Грицюк та Дмитро Возіян!!!!!
На минулій неділі на кафедрі загального землеробства ЦНТУ відбулося травневе засідання гуртку «SMART ЗЕМЛЕРОБ», яке провела старший викладач Євгенія Щербина. Здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня визначали дефіцит мікро-макро- елементів у рослинах за допомогою портативного фотометра Агровектор.
Минулого тижня на кафедрі загального землеробства ЦНТУ відбувся захист курсових робіт. Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти третього курсу захищали курсову роботу із дисципліни «Еколого-адаптивні системи застосування добрив».
Минулого тижня на кафедрі загального землеробства ЦНТУ відбувся захист курсових робіт. Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого курсу захищали курсову роботу із дисципліни «Ґрунтознавство з основами геології».
Цього тижня наставники груп здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня кафедри загального землеробства ЦНТУ проводять збори щодо проведення практик. Так, доцент Галина Кулик та асистент Галина Корнічева розповіли студентам третього курсу про особливості навчальної агрономічної практики.
Цього тижня наставники груп здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня кафедри загального землеробства ЦНТУ проводять збори щодо проведення практик. Так, доцент Ольга Андрієнко розповіла групі АГ-21-1 про особливості навчальної технологічної практики.
Цього тижня наставники груп здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня кафедри загального землеробства ЦНТУ проводять збори щодо проведення практик. Так, старший викладач Микола Ковальов розповів групі АГ-22-2 про особливості навчальної практики. Сьогодні здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності «Агрономія» із старшим викладачем Євгенією Щербиною відвідали із екскурсією Світлану Луньову. Світлана, разом із чоловіком Олександром, який зараз служить у лавах ЗСУ, на своїй садибі зібрали найбільшу колекцію плодових в Україні. Світлана познайомила студентів другого курсу із такими екзотичними рослинами як: лимонник, айва японська, актинидія, хурма, інжир, ірга, жимолость, ожина та багато інших, розповіла технологію посадки та догляду за трояндами. Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти четвертого курсу спеціальності «Агрономія» кафедри загального землеробства ЦНТУ проходять зараз організаційно-технологічну практику в господарствах.
Увага абітурієнтів! Увага випускникам першого (бакалаврського) рівня освіти! У п'ятницю викладачі та здобувачі вищої освіти кафедри загального землеробства взяли участь у продовженні «Дня відкритих дверей» 2023 року, що щорічно проводиться у Центральноукраїнському національному технічному університеті. Тиждень що минає виявся насиченим та продуктивним. Здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності «Агрономія» відвідали з екскурсією тепличне господарство. Сьогодні до «Дня науки 2023», що проходить в Центральноукраїнському національному університеті викладачі та здобувачі вищої освіти прийняли участь у щорічній конференцій до цього заходу. На кафедрі загального землеробства ЦНТУ проведено засідання секцій LVІІ науково-технічної конференції здобувачів вищої освіти та засідання секцій LІV науково-технічної конференції викладачів, аспірантів та співробітників.
Очний режим проведення передбачав особисте спілкування, якого так не вистачає під час конференцій, що відбуваються онлайн. Тому цього року було багато запитань і також багато відповідей. Сьогодні викладачі та здобувачі вищої освіти кафедри загального землеробства прийняли участь у «Дні відкритих дверей» 2023, що щорічно проводиться в Центральноукраїнському національному університеті. Чергове засідання наукового гуртка «Аграрник» здобувачами вищої освіти першого (бакалаврського) рівня освіти спеціальності «Агрономія» було на тему: «Хлібопекарські якості зерна пшениці». Цього тижня наставники груп здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня кафедри загального землеробства ЦНТУ проводять збори щодо проведення практик. Так, старший викладач Микола Ковальов розповів групі про особливості науково-дослідної практики. Студенти групи АГ-22-М-2 отримали настанови та поради щодо практики, пройшли інструктаж із техніки безпеки під час проходження практики.
Цього тижня наставники груп здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня кафедри загального землеробства ЦНТУ проводять збори щодо проведення практик. Так, доцент Тамара Шепілова розповіла групі про особливості навчально-технологічної практики. Студенти групи АГ-21-2 отримали настанови та поради щодо практики, пройшли інструктаж із техніки безпеки під час проходження практики. Сьогодні біля приміщення кафедри загального землеробства ЦНТУ здобувачами вищої освіти першого (бакалаврського) рівня першого та другого курсів продовжено традицію з висадки туй – «Алею поколінь». Цього тижня на кафедрі загального землеробства ЦНТУ відбулось чергове засідання клубу «SMART-ЗЕМЛЕРОБ». На зустріч із здобувачами першого (бакалаврського) рівня освіти спеціальності «Агрономія» завітала заступник начальника відділу з питань праці Західного регіону управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Євгенія Краєвська.
Сьогодні на кафедрі загального землеробства ЦНТУ для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності «Агрономія» відбулась онлайн-лекція професора Університету прикладних наук м. Аль Балка (Йорданія) – Ахмеда Аль Фрейхата на тему «Інноваційні технології вирощування овочів: досвід Йорданії». Увага! Здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня агротехнічного факультету ЦНТУ 28-29 березня 2023 року прийняли участь у семінарі-тренінгу «Тактична медицина для цивільних», організований ГО Українські Студенти за Свободу. Минулого тижня на кафедрі загального землеробства ЦНТУ відбулось обговорення освітньо-професійної програми «Агрономія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 201 Агрономія. На кафедру завітали представники компанії «Агроток ЛТД»: начальник відділу маркетингу Тетяна Кашатіна та менеджер з персоналу Олена Шарій. Пані разом із гарантом ОПП доцентом Ольгою Андрієнко обговорити програму підготовки здобувачів ОПП 201 Агрономія першого (бакалаврського) рівня. Підготовка ОПП програми вищої освіти є результатом роботи науково-педагогічного колективу кафедри загального землеробства ЦНТУ. Програма не тільки відповідає Стандарту вищої освіти України про підготовку фахівців першого рівня вищої освіти із спеціальності 201 Агрономія, а і враховує потреби аграрного виробництва Центральної України з урахуванням кліматичних змін. Сьогодні на кафедру загального землеробства ЦНТУ до здобувачів другого (магістерського) освітнього рівня спеціальності Агрономія завітали представники ТОВ «ПРОГРЕС-2010» Директор Віктор Очкала розповів студентам про напрями роботи компанії, перспективи розвитку її та відповів на запитання майбутніх спеціалістів. Сьогодні на кафедрі загального землеробства ЦНТУ здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 201 Агрономія на практичному занятті із дисципліни «Плодівництво» відпрацьовували на практиці щеплення дорослих яблуні та груші. Наприкінці минулого тижня для здобувачів першого бакалаврського рівня ОПП «Агрономія» кафедри загального землеробства ЦНТУ було проведено збори щодо початку організаційно-технологічної практики. Сьогодні на кафедрі загального землеробства ЦНТУ здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 201 Агрономія на практичному занятті із дисципліни «Квітникарство» відпрацьовували на практиці живцювання самшиту. Тема заняття: «Вегетативне розмноження декоративних рослин». Вчора на кафедрі загального землеробства ЦНТУ відбулася зустріч з Анною Продановою – технологом ТОВ «ЕМ Україна». Компанія «ЕМ Україна» є офіційним представником EMRO Японії в Україні. Наприкінці лютого 2023 на кафедрі загального землеробства ЦНТУ відбулось чергове засідання гуртка «SMART ЗЕМЛЕРОБ». Минулого тижня до кафедри загального землеробства ЦНТУ завітала випускниця кафедри, а зараз начальник відділу маркетингу компанії «Агроток ЛТД» Тетяна Кашатіна. Минулого тижня відбулась зустріч гаранта освітньої програми другого магістерського рівня освіти спеціальності 201 «Агрономія» професора Миколи МОСТІПАНА та директора компанією ТОВ «АГРОРЕСУРС» Станіслава МАРТИНОВА. Стейкхолдер освітньої програми висловив побажання щодо новітніх технології та використання їх в освітньому процесі. Шановні колеги! 27.02.2023 року викладачі кафедри загального землеробства ЦНТУ прийняли участь у вебінарі на тему «Живлення озимих культур в залежності від термінів відновлення вегетації та стану посівів», що поводився компанією Агроток ЛТД. Сьогодні навчальна дисципліна «Квітникарство» для здобувачів першого бакалаврського рівня спеціальності «Агрономія» – студентів другого курсу, проходила в незвичних умовах. Студенти разом із старшим викладачем кафедри загального землеробства ЦНТУ Євгенією Щербиною відвідали Кропивницький дендропарк. Сьогодні 23.01.2023 року на кафедрі загального землеробства ЦНТУ відбулось вручення дипломів другого магістерського рівня освіти спеціальності 201 «Агрономія». Студенти групи АГ-21-М отримали дипломи. Напередодні нового року, відбулось підсумкове засідання за 2022 рік наукового гуртка «SMART ЗЕМЛЕРОБ», який діє на кафедрі загального землеробства ЦНТУ Темою спілкування здобувачів вищої освіти спеціальності 201 «Агрономія» та асистента Галини Корнічевої обрано наступну: «Методи дослідження мінерального живлення рослин». Було розглянуто основні методи досліджень, а саме: лабораторний метод (з використанням різних субстратів для вирощування рослин), вегетаційний польовий та виробничий. Цікава тематика проведених досліджень – передує отриманню ґрунтовних відповідей на свої запитання студентів. Гуртківці підтвердили прагнення студентської молоді, як і усього українського народу, жити та творити у вільній, незалежній, цілісній та могутній Україні. Запрошуємо всіх охочих і надалі брати участь у роботі нашого гуртка.
01.01.2023 |