11.11.2024
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ ПОВІДОМЛЯЄ!
Шановні учасники III міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні технології агропромислового виробництва»
Пленарне засідання розпочнеться 14 листопада 2024 року о 10 годині в режимі onLine.
До участі в його роботі можна під’єднатися https://meet.google.com/btk-xvki-hg
Робота секцій розпочнеться 14 листопада 2024 рокув14.00 в режимі ofLine.
Місце роботи секцій:
Секція |
Керівник та секретар секції |
Місце роботи |
Адаптивні та енергоощадні технології вирощування сільськогосподарських культур |
Керівник секції –Микола МОСТІПАН.Секретар – Катерина ВАСИЛЬКОВСЬКА
| Аудиторія № 1 кафедри загального землеробства |
Системи обробітку ґрунту в сучасному землеробстві та заходи збереження родючості ґрунтів |
Керівник секції –Галина КУЛИК.Секретар – Микола КОВАЛЬОВ |
Аудиторія № 2 кафедри загального землеробства |
Застосування макро- та мікродобрив, бактеріальних препаратів при вирощуванні сільськогосподарських культур |
Керівник секції – Лариса САЛО.Секретар – Ольга АНДРЕЙЧЕНКО |
Аудиторія № 5 кафедри загального землеробства |
Інноваційні системи обмеження шкідливих об’єктів в посівах польових культур |
Керівник секції – Ольга АНДРІЄНКО.Секретар – Наталія ТРИКІНА |
Аудиторія № 9 кафедри загального землеробства |
Основні напрямки селекції польових культур |
Керівник секції – Віталій ІЩЕНКО.
Секретар – Валентина МАЛАХОВСЬКА
|
Аудиторія № 13 кафедри загального землеробства |
Напрями та проблеми конструювання та використання сучасної сільськогосподарської техніки |
Керівник секції – Олексій ВАСИЛЬКОВСЬКИЙ.Секретар – Руслан Кісільов |
Аудиторія № 2 кафедри сільськогосподарського мaшинобудування |
Екологічна стійкість у глобальних викликах сучасності |
Керівник секції – Ольга МЄДВЄДЄВА.
Секретар – Віта РЕЗНІЧЕНКО |
Аудиторія № 15 кафедри екології, охорони навколишнього середовища та здорового способу життя |
26.09.2024
26.09.2024 на кафедрі загального землеробства відбувся захід: "Академічна мобільність студентів спеціальності 201 Агрономія - літо 2024".
Студентки спеціальності 201 "Агрономія" пройшли 28-денну програму академічної мобільності в рамках проєкту Uniclad project.eu program Erasmus+ у Міжнародному центрі передових середземноморських агрономічних досліджень (CIHEAM) м. Барі (Італія).
Також здобувачі спеціальності відвідали в рамках навчальної поїздки університети та підприємства агарного напрямку Німеччини за підтримки Німецькій службі академічних обмінів DAAD.
26.09.2024
Сьогодні, 26 вересня, на кафедрі сільськогосподарського машинобудування Центральноукраїнського національного технічного університету відбулося урочисте відкриття лабораторії «Інноваційної агротехніки та агротехнологій». Лабораторія створена для здобувачів, які навчаються за спеціальностями «Агрономія» та «Агроінженерія», завдяки підтримці відомого чеського виробника сільськогосподарської техніки – компанії BEDNAR. Ця компанія є визнаним міжнародним лідером у сфері агротехнологій та надійним партнером для багатьох аграріїв.
У відкритті лабораторії взяли участь власник компанії BEDNAR Ладіслав Беднар, бізнес-директор цієї компанії Ян Беднар, директор Інституту сільського господарства степу Національної академії аграрних наук України, представники місцевої влади, керівники підприємств. Участь у проведенні заходу взяли директор компанії BEDNAR в Україні та Молдові Михайло Кришко та генеральний директор підприємства Агроресурс Станіслав Мартинов.
Відкриття лабораторії «Інноваційної агротехніки та агротехнологій» надає своїм студентам можливість використовувати новітнє обладнання та технології для проведення досліджень і набуття практичних навичок, що стане вагомим внеском у їхній професійний розвиток.
В рамках проведення зустрічі було підписано Меморандум про співпрацю між Центральноукраїнським національним технічним університетом, компанією BEDNAR та підприємством Агроресурс. Ця угода передбачає розширення співпраці у напрямку забезпечення якісної підготовки фахівців на обладнанні компанії BEDNAR, розвитку агротехнічних досліджень та впровадження інноваційних рішень у сільське господарство України.
25.09.2024
Цього тижня на кафедрі загального землеробства ЦНТУ відбувалось безліч цікавих заходів, одним із яких стала зустріч- лекція в рамках клубу "Smart Agronomist UA" із директором з продажів компанії ТОВ "Агроток ЛТД" - Тетяною Кашатіною.
Тема зустрічі: «Ключові напрямки розвитку агробізнесу в Україні найближчі роки».
В обговоренні приймали участь здобувачі спеціальності 201 "Агрономія" першого, другого і третього років навчання.
Приємно, коли випускники діляться своїм досвідом із наступними поколіннями.
23.09.2024
23 вересня в Центральноукраїнському національному технічному університеті відбувся важливий захід для студентської спільноти – вибори нових очільників студентського самоврядування. Цей процес завжди є ключовим у житті університету, адже саме студентське самоврядування відповідає за захист прав та інтересів студентів, організацію позанавчальних заходів та сприяння розвитку молоді.
На агротехнічному факультеті головою студентського самоврядування обрали Марію Васильковську, яка отримала 46 голосів, обігнавши свою опонентку Олену Андріяшевську з 10 голосами.
Найбільше уваги привернули вибори голови Студентської ради університету. За результатами голосування, новим головою обрали Владислава Довганя, за якого віддали 360 голосів, проти – 12 голосів. Це результат серйозної довіри та підтримки студентської спільноти.
Колектив кафедри загального землеробства та здобувачі за спеціальністю Агрономія вітають лідерів студентського самоврядування та бажають їм успіхів у реалізації своїх амбітних планів.
20.09.2024
В понеділок 23.09.2024 троку відбудуться вибори до Студентської Ради.
Шановні здобувачі! Зробіть свій вибір та голосуйте за свого Лідера Студентської Ради Університету та Агротехнічного факультету 23 вересня з 9.30 до 14.00.
Обираймо своїх, перевірених!!!
19.09.2024
За результатами 2023-2024 навчального року визначено рейтингові показники підрозділів ЦНТУ.
Так, цього навчального року Агротехнічний факультет зайняв ІІІ місце із показником 800,98 балів. А серед кафедр технічного напряму підготовки, кафедра загального землеробства зайняла ІІІ місце із показником - 351,26 балів.
Вітаємо колектив кафедри із зайнятим почесним місцем в рейтингу!
Дякуємо нашим Захисникам за можливість працювати та навчати!
Бажаємо колективу наснаги, нових наукових ідей, творчих здобутків, які стануть не тільки статтями у наукометричних та фахових виданнях, а допоможуть покращити навчальний процес та отримати нові практичні навички здобувачам спеціальності 201 «Агрономія»!
Слава Україні!
12.09.2024
12.09.2024
До уваги здобувачів освіти Центральноукраїнського національного технічного університету: стартує набір кандидатів на посаду голови Студради ЦНТУ та голів студентського самоврядування агротехнічного та механіко-технологічного факультетів. Документи прийматимуться до 18 вересня 2024 року включно. Вибори заплановано на 23 вересня 2024 року.
Вибори відбудуться за наступними посадами:
– голова студентської ради Центральноукраїнського національного технічного університету;
– голова студентської ради агротехнічного факультету (АТФ);
– голова студентської ради механіко-технологічного факультету (МТФ).
Кандидати мають подати коротку автобіографію та мотиваційний лист (в довільній формі) та передвиборчу програму, в якій мають висвітлити власне бачення розвитку студентського самоврядування та студентського життя в стінах університету.
Кандидати на посади голів студентських рад можуть подавати документи до відповідних деканатів та на електронну пошту голови ВКЗВО: grafevgeniy13@gmail.com
Вибори представників студентського самоврядування Центральноукраїнського національного технічного університету в 2024 році заплановані на 23 вересня.
https://kntu.kr.ua/news/2665
05.09.2024
Щира вдячність студентам агротехнічного факультету ЦНТУ за підтримку!!!
Студенти відгукнулись на прохання БФ "Мачок" та долучились до плетіння сіток для наших захисників!
Щоб ми могли вчити і навчатись, наші Захисники там боронять нас.
Друзі, організовуємось!!! Година-півтори після занять, один-два рази на тиждень і дуже швидко наші захисники на фронті будуть повністю сховані від очей варварів.
Координатор: Світлана +380990381861, 8 школа
04.09.2024
2 вересня о 9:30 на центральній площі університету відбудеться урочиста церемонія Посвяти у студенти ЦНТУ.
Вже незабаром розпочнеться новий навчальний рік, і Центральноукраїнський національний технічний університет з радістю готується зустріти своїх першокурсників. Це особливий момент, коли донедавна ще абітурієнти офіційно стануть частиною нашої великої університетської родини.
2 вересня о 9:30 на центральній площі університету відбудеться урочиста церемонія Посвяти у студенти ЦНТУ. Це традиційний захід, який символізує початок нового етапу в житті наших студентів. Під час церемонії ви складете Присягу студента, почуєте привітання від викладачів і керівництва університету, а також отримаєте важливі напутні слова, які супроводжуватимуть вас протягом усіх років навчання.
Після урочистої частини першокурсники запрошуються до лекційних аудиторій для знайомства з факультетами:
Агротехнічний факультет – ауд. № 1
Економічний факультет – ауд. № 2
Механіко-технологічний факультет – ауд. № 4
Факультет будівництва, транспорту та енергетики – ауд. № 3
У разі повітряної тривоги всі учасники заходів будуть оперативно евакуйовані до укриттів, розташованих у приміщенні університету.
Чекаємо на вас із нетерпінням, дорогі першокурсники! Ваше студентське життя починається з урочистих моментів, які залишаться в пам’яті назавжди.
https://kntu.kr.ua/
23.08.2024
Вічна шана і пам'ять Федору Пилиповичу
15.08.2024
Викладачі кафедри кафедри загального землеробства взяли участь у роботі Всеукраїнського аграрного форуму 2024 у Кропивницькому
14.08.2024
22.07.2024
ЦНТУ: Центральноукраїнський національний технічний університет - це стажування і отримання сучасних знань у Європі!
Приєднуйтесь до сучасних! https://kntu.kr.ua/
22.07.2024
19.07.2024
Приймальна компанія триває!
Нагадуємо, що в Україні відбувається приймальна кампанія. Запрошуємо Вас на навчання до нашої родини!
Нові знання, практичні навички, нові друзі, кохання, спорт, креатив, подорожі, студентська мобільність!
Агротехнічний факультет ЦНТУ, спеціальність 201 Агрономія: найкращий спосіб передбачити своє майбутнє - створити його самому!
Чекаємо в ЦНТУ, аудиторія №3.
19.07.2024
Завершилася надзвичайно насичена поїздка здобувачів ЦНТУ за спеціальністю Агрономія за підтримки Німецької служби академічних обмінів DAAD. У Німеччині ми ознайомилися з особливостями навчання за аграрними напрямками у Саксонській державній професійній академії, Дрезденській Вищій школі техніки і господарства, Навчальному аграрному відділі у Кьолічі, університетах Гьотінґену (Georg-August-Universität Göttingen), Гохенгайму (Universität Hohenheim, Fakultät Agrarwissenschaften), Трісдорфу (Hochschule Weihenstephan-Triesdorf, Fakultät Landwirtschaft). Під час навчання тут значну увагу приділяють практичним навичкам студентів, часто практикують дуальну освіту. Виробники найсучаснішої техніки надають її університетам для навчання, адже розуміють, що випускники захочуть працювати на їхній техніці, а це збільшить їхні продажі. В університетах є великі криті полігони для можливостей використання техніки за будь-якої погоди. До речі, близько 90% випускників працюють за фахом!
Студенти вчаться виготовляти деталі до с-г техніки на 3-D принтерах, розробляють програми для використання штучного інтелекту в агросфері. На всіх підсобних господарствах університетів є тваринницькі ферми, де максимум процесів автоматизовані, на тваринах є датчики, які надають всі інформацію про фізіологічні процеси та здоров'я тварин на сервер, що допомагає коригувати їхнє харчування та умови утримання. Всі відходи рослинництва і тваринництва утилізуються на установках для виготовлення біогазу, які забезпечують університети чи господарства електроенергією та гарячою водою. Також поширені сонячні електростанції, вивчають ефективність їх вертикального встановлення (як парканів), для можливості одночасного використання земель під посіви. В університетах виконуються різноманітні проєкти: адаптації тропічних рослин, виведення нових сортів та гібридів; можливостей зменшення використання пестицидів для вирощування рослин. Учасники цієї навчальної поїздки до Німеччини повернулися додому збагачені новими знаннями, досвідом, натхненні на провадження передових наукових ідей на теренах України.
Учасники цієї навчальної поїздки до Німеччини повернулися додому збагачені новими знаннями, досвідом, натхненні на провадження передових наукових ідей на теренах України, про це засвідчують сертифікати про міжнародну академічну мобільність та стажування.
18.07.2024
Сьогодні в Міжнародному центрі передових середземноморських агрономічних досліджень (CIHEAM) м. Барі (Італія) відбулось вручення сертифікатів 8 здобувачкам ЦНТУ, які завершили 28-денну програму академічної мобільності в рамках проєкту Uniclad project.eu program Erasmus+.
З 23 червня по 19 липня 2024 року в рамках програми «Студентська мобільність» за програмою UniClaD Erasmus+ KA2 CIHEAM Bari мав радість приймати бакалаврів Центральноукраїнського національного технічного університету.
Серед восьми дівчат - троє студентів спеціальності 201 "Агрономія".
Вітаємо здобувачок із отриманням неймовірного досвіду, що розширить їх дослідницькі можливості, сприятиме міжкультурному обміну, володінню мовами та збагатить їх знання!
17.07.2024
Під час поїздки студентів спеціальності Агрономія ЦНТУ за програмою Німецької служби академічних обмінів DAAD у вихідні дні відвідали сусідні країни:
- у Франції - Страсбург, де побачити Європейський суд та Парламент ЄС, оглянули залу засідань та мали змогу прослухати інформацію про Європарламент, обравши одну з мов ЄС у навушниках. Також відвідали шістсотлітній Страсбурзький кафедральний собор, один з найвищих у світі, та помилувалися дзвонами його годинника.
- у Швейцарії - у місті Нойгаузен-ам-Райнфалль були зачаровані найбільшим рівнинним водоспадом Європи - Рейнським.
- у Чехії - відвідали Рожмберк над Влтавою, де знаходиться один із найстаріших та найгарніших замків Богемії (1253 р.).
- в Австрії - Відень, де відвідали палаци австрійських імператорів Шенбрунн, Бельведер, Ховбург, Бурггартен, Віденську ратушу, оперний театр, старе місто Відня, яке внесене до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО. Місто зачаровує вишуканою й величною архітектурою, і зараз посідає перше місце у світі за якістю життя.
11.07.2024
10-11 липня студенти ЦНТУ спеціальності Агрономія перебували в Університеті Трісдорфу на факультеті сільського господарства та продуктів харчування (Hochschule Weihenstephan-Triesdorf, Fakultät Landwirtschaft, Lebensmittel und Ernährung). Особливістю університету є його розташування у сільській місцевості, завдяки чому студенти мають змогу постійно практикуватися у вирощуванні різноманітних культур та догляді за свійськими тваринами. Надзвичайно пізнавальним було ознайомлення з роботою лабораторій, де проводять експерименти з продуктами харчування (змінюють їхній колір, вирощують водорості на різних субстратах). Приємним було спілкування з українцями, які тут працюють.
Університет запропонував студентам та викладачам проходження різноманітних курсів за програмою академічних обмінів, навіть, є можливість вивчення курсів українською мовою дистанційно. Також підготовлена угода про співпрацю між нашими університетами.
Дякуємо Німецькій службі академічних обмінів DAAD за надану можливість ознайомитися з діяльністю німецьких університетів.
10.07.2024
9-10 липня студентів ЦНТУ спеціальності Агрономія люб'язно приймав один з найбільших і найдавніших університетів Німеччини - університет Hohenheim. Тут, на факультеті Астрономії розробляють технології застосування штучного інтелекту у сільському господарстві (трактори та комбайни, які виконують всі технологічні процеси без водія). Ознайомилися з роботою найсучасніших лабораторій, де проводять мікробіологічні дослідження та створюють генно-модифіковані рослини; теплиці, де вирощують нові сорти кіноа, конопель та різні тропічні рослини. У тваринницькому комплексі вивчають виділення парникових газів, для цього у декількох корів зробили спеціальний отвір, через який спостерігають процеси травлення.
Також відвідали з екскурсією місто Штудгард. Це стало можливим завдяки участі у програмі Навчальні поїздки студентів до Німеччини за підтримки Німецької служби академічних обмінів DAAD.
10.07.2024
06.07.2024
Студенти-агрономи ЦНТУ у рамках Навчальної поїздки до Німеччини за програмою Німецької служби академічних обмінів DAAD відвідали факультет аграрних наук університету Гьотінгену. Ми у захваті від технологічного оснащення для вивчення особливостей розведення золотої та райдужної форелі, свиней для медичних досліджень, відтворення місцевої породи овець.
Неймовірні враження залишилися від екскурсії фінансовою столицею ЄС Франкфуртом-на-Майні, де більшість населення іноземці. Тут ми зустріли афганців, які навчалися в Україні й розмовляють досконалою українською мовою.
04.07.2024
Роботу найсучаснішої сільськогосподарської техніки побачили студенти-агрономи ЦНТУ у Навчальному аграрному відділі у Köllitsch Дрезденської Вищої школи техніки і господарства. У тваринницькому комплексі всі фізіологічні процеси у телят фіксуються ошийником, який передає дані для автоматичного регулювання їх відгодівлі.
Під час екскурсії Лейпцігом всіх приголомшив старовинний і модерновий університет, студентів, якого описав Гете у "Фаусті". Велична кірха, де був кантором Бах, старовинна ратуша. Найвища монументальна споруда Європи присвячена Битві народів 1813 року. Все це стало можливим завдяки Навчальній поїздці за підтримки Німецької служби академічних обмінів DAAD. Групу очолює доцент кафедри загального землеробства Ольга Гелевера.
03.07.2024
3 липня студенти-агрономи ЦНТУ у рамках програми Навчальної поїздки до Німеччини за підтримки DAAD відвідали Саксонську Швейцарію. Останці з пісковиків на березі Єльби створюють неймовірні краєвиди. Ці скелі у середньовіччі були частиною фортеці, а зараз притягують мільйони туристів. Також у Саксонії, виготовляють особливі вина з мороженого винограду.
02.07.2024
Триває навчальна поїздка студентів-агрономів ЦНТУ за підтримки Німецької служби академічних обмінів DAAD. Групу очолює доцент кафедри загального землеробства Ольга Гелевера. Відвідали Дрезденську вищу школу техніки і господарства (факультет сільського господарства, охорони довкілля та хімії). Ознайомилися з лабораторіями для дослідження грунтів та якості продукції рослинництва, які оснащені новітніми приладами для визначення агрофізичних та агрохімічних властивостей грунтів. На навчальному полігоні нам показали експериментальний трактор, який працює без водія за допомогою GPS.
01.07.2024
29 червня розпочалася двотижнева навчальна поїздка студентів ЦНТУ спеціальності "Агрономія" за підтримки Німецької служби академічних обмінів DAAD. Групу очолює доцент кафедри загального землеробства Ольга Гелевера. Програмою передбачено відвідання п'яти провідних аграрних університетів Німеччини, сільськогосподарських підприємств та близько двадцяти міст. Студенти вже оглянули Саксонські міста з багатою історією Баутсен та Дрезден. Прослухали пізнавальні лекції у Саксонській державний професійній академії та профспілці аграріїв Саксонії. Також відвідали провідне фермерське господарство, що спеціалізуються на розведенні корів, вирощуванні кормів та виробництві біогазу.
26.06.2024
UNICLAD - Студентська мобільність
Міжнародний центр передових середземноморських агрономічних досліджень (CIHEAM) м. Барі з 24 червня 2024 року приймає в себе здобувачів вищої освіти ЦНТУ.
21.06.2024
Здобувачі вищої освіти кафедри загального землеробства ЦНТУ взяли участь у підсумковій відеоконференції з оголошення переможців Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство» за напрямком «Агрономія», що проходив на базі Миколаївського національного аграрного університету.
Здобувачі першого (бакалаврського) рівня Катерина Колодєєва (АГ 21-1) та Анастасія Біжан (АГ 22-1) гідно представили університет із роботою «ВПЛИВ ГЕРБІЦИДІВ ІМІДАЗОЛІНОНОВОЇ ГРУПИ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ ГІБРИДА СОНЯШНИКУ ЛГ5555КЛП».
Вітаємо студенток та керівника їх студентської наукової роботи доцента Ольгу Андрієнко.
Наснаги, удачі, нових наукових звершень та найскорішої Перемоги!
20.06.2024
Початок літа - період практик у здобувачів вищої освіти.
Студенти третього курсу, груп АГ-21-1, АГ-21-2 та АГ-22-МБ освітньої програми першого (бакалаврського) освітнього рівня спеціальності 201- «Агрономія» агротехнічного факультету ЦНТУ проходять навчальну агрономічну практику.
18.06.2024
Початок літа - період практик у здобувачів вищої освіти.
Студенти першого курсу, груп АГ-23-1, АГ-23-2 та АГ-23-3 освітньої програми першого (бакалаврського) освітнього рівня спеціальності 201- «Агрономія» агротехнічного факультету ЦНТУ проходять навчальну практику з ботаніки.
17.06.2024
Початок літа - період практик у здобувачів вищої освіти.
Студенти груп АГ-23М-1, АГ-23М-2 та АГ-23М-3 освітньої програми другого (магістерського) освітнього рівня спеціальності 201- «Агрономія» агротехнічного факультету ЦНТУ проходять науково-дослідну практику.
15.06.2024
Початок літа - період практик у здобувачів вищої освіти.
Студенти гру АГ-22-1, АГ-22-2 та АГ-23-МБ освітньої програми спеціальності 201- «Агрономія» агротехнічного факультету ЦНТУ проходять навчально-технологічну практику.
13.06.2024
Сьогодні на базі Інституту сільського господарства Степу проходив науково-практичний семінар "Міжнародний день поля "Науково-інноваційні досягнення та конкурентоздатність сортів ранніх зернових в умовах Центрального регіону України" в якому прийняли активну участь, як викладачі, так і здобувачі кафедри загального землеробства ЦНТУ.
11.06.2024
Запрошуємо на навчання до ЦНТУ: найкращий спосіб передбачити майбутнє - створити його самому!
31.05.2024
30 травня 2024 року на засіданні Вченої ради агротехнічного факультету відбулось вручення грамот, дипломів та відзнак здобувачам вищої освіти факультету, які отримали перемогу в студентській спартакіаді університету, прийняли участь у заходах до Дня науки 2024.
Декан Василь Сало вручив студентам нагороди та привітав із досягненнями!
Серед майбутніх агрономів було відзначено: Владислава Довганя (АГ-22-1); Володимира Марченка (АГ-20-2); Олександра Бантиша (АГ-20-1); Богдана Васільєва (АГ-20-1); Анастасію Біжан (АГ-22-1); Матвія Кирилова (АГ-23-1); Валентину Гузінову (АГ-23-1); Ярослава Гавриленка (АГ-20-2); Даяну Борисенко (АГ-23-1); Сергія Прибіша (АГ-23-1); Аліну Нелюб (АГ-23-1); Анастасію Кирнасовську (АГ-20-1) та інших.
Здоров'я всім, наснаги та мирного неба в країні!
30.05.2024
27 травня 2024 року на Вченій Раді ЦНТУ команду агротехнічного факультету було нагороджено дипломами за зайняте І місце у комплексних спортивних змаганнях ЦНТУ серед збірних команд факультетів.
Почесну грамоту за вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і студентського спорту у 2023-2024 навчальному році та піднесення спортивного авторитету університету отримав Владислав Довгань, ст. гр. АГ-22-1.
16.05.2024
16 травня 2024 року в Україні - День вишиванки. Також в цей день відзначається в світі - День науки. Подвійне свято в ЦНТУ!
До заходів, що проходили в Університеті приєднались викладачі та студенти кафедри загального землеробства: ранкова руханка, ярмарка вакансій та наукова конференція викладачів та здобувачів вищої освіти.
Слід відмітити цікаві доповіді доцентів Катерини Васильковської та Миколи Ковальова, здобувачів другого (магістерського) рівня Аліни Маган та Віталія Уманця, а також студента першого курсу - Матвія Кирилова.
Також, до конференції приєднався учасник Малої академії наук - Денис Шинковенко.
15.05.2024
Сьогодні на кафедрі загального землеробства відбулося урочисте нагородження учасників студентської спартакіади ЦНТУ.
Участь у змаганнях взяли здобувачі усіх факультетів, змагаючись у футболі, дарці, волейболі, баскетболі, настільному тенісі та бадмінтоні.
Завідувач кафедри Микола Мостіпан висловив вдячність учасникам змагань та сподівання, що зайняте агротехнічним факультетом перше місце стане мотивацією бути ще активнішими та успішнішими!
07.05.2024
Минулого тижня у студентів другого курсу кафедри загального землеробства ЦНТУ відбувся захист курсових робіт із дисципліни "Ґрунтознавство з основами геології".
Комісія прийняла позитивні рішення, студенти мали перший досвід із захисту курсових, гарні оцінки і чудовий настрій. Попереду сесія!
30.04.2024
Сьогодні студенти та викладачі агротехнічного факультету ЦНТУ відвідати з екскурсією молочнотоварний комплекс "Петриківське молоко" ТОВ "УкрАгроКом", що у селищі Нова Прага Олександрійського району Кіровоградської області.
29.04.2024
Минулого тижня в рамках Дня відкритих дверей "Профі Fest 2024" наш університет відвідали багато школярів шкіл м. Кропивницький та області. Для яких було представлено багато агітаційних матеріалів ВНЗ міста.
Учні шкіл із м. Голованівська стали гостями кафедри загального землеробства, де отримали інформацію щодо вступу на спеціальності ЦНТУ.
Також у ЦНТУ пройшов концерт, який підготували студенти ЦНТУ, КАФК, КІФК та ДНМУ.
16.04.2024
Шановні колеги! Щиро вітаємо Вас із отриманням Сертифіката про акредитацію освітньої програми ОПП Агрономія першого (бакалаврського) рівня!
16.04.2024
Запрошуємо на День відритих дверей!
08.04.2024
Підготовка до магістратури!
01.04.2024
Минулого тижня на кафедрі загального землеробства відбулось березневе засідання наукового гуртка «Аграрник».
Темою засідання обрано «Сорти м’якої пшениці для Степу України», яке провела асистентка Галина Корнічева. Тему обрано невипадково, тому що в умовах змін клімату запровадження сортів нового покоління озимої пшениці є запорукою майбутнього врожаю, отримання прибутків і навіть, виживання фермерських господарств. Сучасні сорти повинні бути посухостійкими, холодо - та морозовитривалими, стійкими до вилягання, невибагливими до типу ґрунту , мати стійкий імунітет до захворювань.
31.03.2024
Викладачки кафедри загального землеробства прийняли участь у воркшопі «Жіноче лідерство та сімейний бізнес у часи викликів».
Понад 160 жінок-представниць бізнесу, політики, науки та громадськості, обговорили питання політичного та економічного життя країни, взаємодії місцевої влади і бізнесу, сучасних стратегій та концепцій підприємництва.
Захід організувало бізнес-об’єднання «Business Woman Club».
28.03.2024
26.03.2024 Сьогодні представники кафедри загального землеробства ЦНТУ взяли участь у проведенні підсумкової відеоконференції із захисту наукових студентських робіт "Всеукраїнського студентського професійного творчого конкурсу «Збереження родючості ґрунтів», що проходила в Миколаївському національному аграрному університеті.
Здобувачі першого (бакалаврського) рівня Олександр Бантиш (АГ 20-1) та Катерина Савченко (АГ 22-2) гідно представили університет із роботою "АНТРОПОГЕННА ЕВОЛЮЦІЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЧОРНОЗЕМІВ".
Вітаємо студентів та керівника студентської наукової роботи доцента Миколу Ковальова, який також був членом журі наукового конкурсу.
Наснаги, удачі, нових наукових звершень та найскорішої Перемоги!
23.03.2024
Викладачі кафедри загального землеробства ЦНТУ взяли участь у круглому столі «Вода для миру», який відбувся в Охруському центрі екологічної інформації обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського до Всесвітнього для води.
Доцентка Ольга Гелевера у своїй доповіді «Проблеми у використанні водних ресурсів Кіровоградської області» звернула увагу на те, що скидання забруднених вод збільшилось у 5 разів і досягло 16 млн. м3 у 2021 році.
Також, із цікавою доповіддю «Якість води - запорука отримання сталих врожаїв плодово-овочевих культур» виступив доцент Микола Ковальов.
21.03.2024
Сьогодні, 21 березня, в Міжнародний день лісу до обласного краєзнавчого музею завітала із лекцією відома науковиця доцент кафедри загального землеробства ЦНТУ Ольга Гелевера. Підтримати викладача прийшли здобувачі першого (бакалаврського) рівня освіти ОП "Агрономія".
21.03.2024
20.03.2024
Запрошуємо на лекцію!
20.03.2024
Вчора до кафедри загального землеробства ЦНТУ, в рамках засідання наукового гуртка «Smart Agronomic», завітала із лекцією менеджер компанії "АгроЛіга" - Ірина Прокощенко.
Пані Ірина розповіла про техніку, яку виробляє компанія та агросупровід технологічних процесів.
14.03.2024
До уваги абітурієнтів!!!!
Центр оцінювання якості освіти нагадує:
НЕ ЗАБУДЬТЕ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ НА НМТ!!!
13.03.2024
Сьогодні на кафедрі загального землеробства ЦНТУ в рамках засідання наукового гуртка «Smart Agronomic» відбулась лекція Сергія Шульги на тему: "Застосування квадрокоптерів та дронів у сільському господарстві".
12.03.2024
Сьогодні, 12.03.2024 року, в залі Вченої Ради ЦНТУ відбулось урочисте вручення дипломів другого магістерського рівня освіти спеціальності 201 «Агрономія». Вітаємо Вас, наші випускники! Нехай здобуті знання допоможуть вам в житті стати гарними фахівцями! Бажаємо вам міцного здоров’я, гарних друзів, справжнього кохання та удачі! Найскорішої Перемоги всім нам! Завжди раді бачити вас!
07.03.2024
Викладачі кафедри загального землеробства ЦНТУ 6.03.2024 року прийняли участь в науково-практичній конференції «Наукові підходи до формування технологій вирощування зернових і технічних культур в умовах 2024 року», що була організована Інститутом кліматично орієнтованого сільського господарства НААН України.
06.03.2024
Минулого тижня відбулось чергове засідання гуртка "Аграрник". Темою засідання обрано актуальну тему: "Насіннєві і клонові підщепи плодових культур". Заняття гуртка провів доцент Микола Ковальов.
Як відомо, підщепа - це основа плодового дерева, на якій базується вся подальша праця у саду. Від підщепи залежить доля дерева - його довговічність, скороплідність, продуктивність, якість і мінеральний склад плодів, сила росту і форма крони, пристосованість до навколишнього середовища.
05.03.2024
В рамках творчої співпраці між кафедрою загального землеробства ЦНТУ та Кропивницьким аграрним фаховим коледжем 5 березня 2024 року було проведено практичне заняття з дисципліни "Основи агрономії" для здобувачів груп М-211 та М-213. Доцент кафедри загального землеробства Микола Ковальов та викладач спеціальних дисциплін Дарія Михайлова провели практичне заняття на тему: "Захист плодових дерев від шкідників" та "Обрізка та формування кущів винограду".
22.02.2024
Міністерством освіти визначено перелік спеціальностей, яким надається особлива підтримка. На контрактну форму навчання цих спеціальностей можна вступати без НМТ.
Зарахування на контракт відбувається на основі співбесіди аби мотиваційного листа, тобто мультитест чи ЗНО не потрібні.
Більше інформації
20.02.2024
До уваги абітурієнтів! НЕ ЗАБУДЬТЕ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ НА НМТ!!!
16.02.2024
Увага!
Освітня програма 201 "Агрономія" проходить акредитацію. Просимо всіх бажаючих приєднались до зустрічі з експертною групою о 16.10 годині 19.02.2024.р. Відкрита зустріч з експертами:
ID 4750 Центральноукраїнський національний технічний університет, ОП "Агрономія" Час: 19 лютого, 2024 16:10 Київ Підключитися до конференції: https://us04web.zoom.us/j/71679681060?pwd=bwbfitaBqcKjVGNpnBkJJXNutxMNEz.1 Ідентифікатор конференції: 716 7968 1060 Пароль: 2024
Дякуємо за співпрацю!
14.02.2024
🎓Запрошуємо на безкоштовні курси підготовки до НМТ на базі Центральноукраїнського національного технічного університету!
Предмети:
☑️математика
☑️українська мова
☑️історія України
🤝Початок навчання з 09.03.2024
Заняття проводитимуться по суботам, тривалість - 2,5 місяці (березень - травень)
Формат підготовки: офлайн.
Вартість навчання: безкоштовно.
Для того, щоб стати слухачем курсів, достатньо заповнити реєстраційну форму (обов’язкова умова):https://docs.google.com/.../1FAIpQLScuU0InDB.../viewform.... або ж звернутись до координатора курсів.
Координатор курсів: Любов Сергіївна Олійніченко телефон: (095) 086-24-57).
☝️Нагадаємо, що випускники підготовчих курсів можуть отримати додаткові 10 балів при вступі на спеціальності, яким надається особлива підтримка держави.
Телефони для довідок:
Центр довузівської підготовки: (0522) 390-418; (0522) 390-467;
Viber/Telegram: (095) 086-24-57;
e-mail: cdp_kntu@ukr.net
Адреса ЦНТУ: проспект Університетський, 8.
13.02.2024
Викладачі кафедри загального землеробства ЦНТУ прийняли участь в Міжнародній науково-практичній конференції "Science. Education. Culture" , що відбулась у Comrat State University, Республіка Молдова. За результатами конференції опубліковано матеріали у збірнику тез: "Сільське господарство та переробна промисловість". Учасників конференції відзначено сертифікатами.
08.02.2024
З початком весняного семестру продовжив свою роботу науковий гурток «SMART ЗЕМЛЕРОБ». Цього тижня, на засіданні гуртка виступила доцент Ольга Андрієнко разом із здобувачами. Тема зустрічі напередодні весняних робіт: "Розповсюдженість, шкідливість найбільш поширених карантинних шкідників, хвороб та бур’янів на території Кіровоградської області".
архів_новин_2023 архів_новин_2022 |