Наукова діяльність здобувачів
Упродовж всього навчання здобувачі спеціальності 201 «Агрономія» активно залучаються до наукової роботи. Для цього на кафедрі створено та постйно розвиваються наукові гуртки «SMART землероб» та «Аграрник», діє дискусійний клуб «Smart Agronomist UA», проводяться регулярні зустрічі з провідними фахівцями аграрного сектору області, де здобувачі мають змогу ознайомитися з новітніми тенденціями в агрономії та їх впровадженням у виробництво.
Результати наукових досліджень студентів, отримані в тісній співпраці з викладачами кафедри, доповідаються на республіканських та міжнародних науково-практичних конференціях, семінарах, наукових конкурсах та широко публікуються у наукових збірниках університету і України. Для підвищення студентської наукової активності щорічно на кафедрі проводиться наукова конференція здобувачів вищої освіти в рамках Дня науки ЦНТУ.
Наші здобувачі разом з науковими керівниками беруть участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Досягнення та перспективи галузі виробництва, переробки і зберігання сільськогосподарської продукції», що відбувається на кафедрі сільськогосподарського машинобудування. З 2020 р. на кафедрі загального землеробства започатковано проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні технології агропромислового виробництва» активними учасниками якої є здобувачі ОПП «Агрономія» другого рівня вищої освіти.
Регулярно на кафедрі проводиться перший тур олімпіад з біології, ґрунтознавства, агрономії, переможці якого беруть участь у другому турі відповіних конкурсів. Студенти нашої кафедри неодноразово займали призові місця та були відмічені грамотами переможця на Всеукраїнській олімпіаді з агрономії та Всеукраїнській олімпіаді з біології (Миколаївський національний аграрний університет, м. Миколаїв) та Всеукраїнській олімпіаді з ґрунтознавства (Харківський національний аграрний університет ім. В. Докучаєва, м. Харків).
Серед здобутків останніх років варто відмітити Віктора Кузьмича який 2021 р. з доповіддю на тему: «Продуктивність сої залежно від добрив у Степу України» (керівник доцентка Шепілова Т.П.) отримав Диплом ІІ ступеня на 74 Міжнародній науковій конференції студентів, магістрантів та аспірантів, що проходила в Державному аграрному університеті Молдови (м. Кишинів).
Доповідь Дарії Михайлової «Вплив типу субстрату на вирощування мікрозелені салату ромен в NFT системах» (керівник доцент Ковальов М.М.) відзначена Дипломом ІІІ ступеня на Всеукраїнській науково-практичній конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Досягнення та перспективи галузі виробництва, переробки та зберігання сільськогосподарської продукції», галузь 201 «Агрономія» (ЦНТУ, м. Кропивницький). В 2023 р. робота здобувача вищої освіти другого (магістерського) рівня Олександра Довгополого та студентки Університету прикладних наук Йорданії Батул Аль Манасир «Вирощування томату методом агрегатопоніки в DWC модулях» (керівник професор Мостіпан М.І.) посіла призове ІІІ місце на Міжнародному студентському професійному творчому конкурсі «Аграрні науки та продовольство», напрямок «Агрономія» (Миколаївський національний аграрний університет, м. Миколаїв).
А вже наступного 2024 р. здобувачі Катерина Колодєєва та Анастасія Біжан (керівник доцент Андрієнко О.О.) здобули Диплом ІІ ступеня в цьому ж конкурсі з роботою на тему «Вплив гербіцидів імідазолінонової групи на продуктивність гібрида соняшнику ЛГ5555КЛП».
Участь Олександра Бантиша та Катерини Савченко у Всеукраїнському студентському професійному творчому конкурсі наукових робіт «Збереження родючості ґрунтів» (Миколаївський національний аграрний університет, м. Миколаїв) з науковою роботою на тему «Антропогенна еволюція екологічних властивостей чорноземів» (керівник доцент Ковальов М.М.) принесла їм перемогу у конкурсі та Диплом І ступеня.
За високі здобутки у навчальній та науковій роботі, а також участь у громадському житті університету здобувачі вищої освіти кафедри загального землеробства неодноразово відзначалися стипендіями президента України та Верховної Ради, зокрема Дар’я Вакуленко (академічна стипендія Президента України), Дмитро Головченко та Дарія Михайлова (стипендія Верховної Ради України).
Здобувачі нашої кафедри не тільки навчаються та активно займаються науковою роботою, а є безпосередніми учасниками студентського самоврядування, самодіяльності, ініціаторами та організаторами святкових заходів, концертів, акцій, квестів, флешмобів та ін.