Міжнародна діяльність
Міжнародна діяльність кафедри спрямована на забезпечення співробітництва з міжнародною університетською спільнотою, розвиток міжнародної співпраці, участі у академічній мобільності здобувачів та викладачів, підготовка студентів до здійснення професійної діяльності на рівні світових стандартів, отримання кафедрою додаткових можливостей щодо прискорення розвитку в межах Болонського процесу та Європейської інтеграції.
Студенти спеціальності 201 «Агрономія» проходять стажування та практику в таких країнах як Данія, Німеччина, Нідерланди, Франція, Італія. Найбільш інтенсивно робота ведеться з асоціацією Ki-France, яка передбачає стажування для студентів у сільськогосподарських підприємствах Франції. В подальшому, студенти мають можливість продовжити навчання у Національному інституті вищої сільськогосподарської освіти (ENESAD) в м. Діжон та Вищій школі міста Анже.
Кафедра загального землеробства бере активну участь у проєкті UniClaD «Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій та сталості» в рамках програми ЄС ERASMUS+ (керівник проєкту доцент Сало Л.В.). Консорціум проєкту склали 23 установи-партнери, серед яких університети, наукові організації та дослідницькі центри, а також бізнесові структури Австрії, Іспанії, Італії, Литви, Польщі, Угорщини, Азербайджану, Молдови та України. Результатом роботи проєкту є створення Експертного центру при ЦНТУ та наукової лабораторії «Інноваційних методів діагностики стану ґрунтів та рослин».
У 2024 р. в Міжнародному центрі передових середземноморських агрономічних досліджень (CIHEAM) в м. Барі (Італія) студентки спеціальності «Агрономія» пройшли 28-денну програму академічної мобільності в рамках проєкту Uniclad program Erasmus+.
У 2024 році здобувачі спеціальності «Агрономія» відвідали Німеччину за програмою «Studienreisen für Gruppen ausländischer Studierender in Deutschland» («Навчальні поїздки для груп іноземних студентів до Німеччини») за фінансової підтримки Німецької служби академічних обмінів DAAD, яку очолювала доцент кафедри загального землеробства ЦНТУ Гелевера О.Ф.
Між ЦНТУ та Саксонською професійною академією (Berufsakademie Sachsen – University of Cooperative Education) підписано угоду, про навчальну мобільність студентів та співробітників вищих навчальних закладів за програмою Erasmus+. З 2025 по 2027 рр. за цією програмою 10 бакалаврів спеціальності 201 «Агрономія» зможуть навчатися протягом 4 місяців у німецькому університеті, а 5 викладачів кафедри загального землеробства зможуть пройти міжнародне стажування.