Матеріально-технічна база


Основою матеріальної бази кафедри загального землеробства є лабораторний корпус та власне дослідне поле площеє 4,5 га. Роки розвитку призвели до значного зміцнення та розширення матеріальної бази. Унікальне обладнання та прилади, які придбані за кошти університету та міжнародних грантів, створені руками ентузиастів-співробітників із залученням студентів та спонсорів від виробництва, використовується у навчальному процесі. Тому у проведенні лекційних та практичних занять задіяні сучасні навчальні аудиторії, які забезпечені мультимедійним обладнанням, навчальні та науково-дослідні лабораторії, дослідне поле, метеопост, вегетаційний комплекс, помологічний сад, широкий набір сучасної сільськогосподарської техніки. Окремі лабораторні роботи виконуються здобувачами вищої освіти у науково-дослідних лабораторіях Інституту сільського господарства Степу НААН та Кіровоградської філії Інституту охорони ґрунтів України.

У 2007 р. під керівництвом Слободяна С.М. створена Науково-дослідна лабораторія «Родючості ґрунтів» з метою залучення професорсько-викладацького складу, докторантів, аспірантів та здобувачів вищої освіти університету до проведення наукових досліджень за напрямком «Виробництво, переробка та збереження сільськогосподарської продукції».

Лабораторія «Родючості ґрунтів» обладнана новітніми приладами, що дозволяє викладачам кафедри загального землеробства та здобувачам вищої освіти проводити на високому науково-методичному рівні наукові дослідження, які відповідають потребам агропромислового комплексу не лише Кіровоградщини, а й всієї України.

У 2019 р. під керівництвом Ковальова М.М. створена Наукова лабораторія «Промислового грибівництва та технологій захисту культивованих грибів» мета якої полягає в розвитку та впровадженні інноваційних технологій для ефективного та сталого вирощування промислових грибів, а також у розробці наукових засад для захисту культивованих грибів від шкідників та хвороб.

У 2020 р. під керівництвом Мостіпана М.І. та Ковальова М.М. була створена Наукова лабораторія «Гідропонного вирощування овочів в купольній теплиці». Мета лабораторії – дослідження та впровадження інноваційних технологій гідропонного вирощування овочів у купольних теплицях задля підвищення продуктивності, якості продукції та зменшення витрат ресурсів, а також проведення наукових досліджень здобувачів вищої освіти та практичних занять з овочівництва та плодівництва закритого ґрунту в умовах ІV світлової зони України.

Під керівництвом доцента Сало Л.В. у 2022 р. в рамках реалізації проекту «Підвищення спроможності університетів iнiцiювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій та сталості» за програмою Erasmus+ «Розвиток потенціалу вищої освіти» за кошти гранту, виділені Єврокомісією на розвиток університетів було створено Наукову лабораторію «Інноваційних методів діагностики стану ґрунтів та рослин». Лабораторія оснащена сучасним унікальним обладнанням, яке дозволяє миттєво отримаувати, накопичувати та аналізувати інформацію щодо якісних та кількіснх показників оточуючого середовища, рослин та ґрунту. Мета лабораторії полягає у розробці новітніх іноваційних систем діагностики фізіологічниого стану рослин та агрохімічного стану ґрунтів задля створення, впровадження та корегування еколого-адаптивних ресурсоощадних інтенсивних технологій вирощування сільськогосподарських культур, які забезпечують сталу продуктивність посівів в умовах глобальних змін клімату Центру України. Пріоритетним завданням лабораторії є залучення здобувачів вищої освіти до проведення науково-дослідних робіт, формування їх спроможності ініціювати та брати участь у розвитку агропромислових кластерів на принципах інновацій та сталості.