Освітні програми
Після успішного завершення навчання та здобуття диплома бакалавра наші студенти мають можливість продовжити своє навчання в магістратурі. Її освітньо-професійна програма складена таким чином, що дозволяє поглибити знання, отримані під час навчання на бакалавраті, та сформувати нові професійно спрямовані компетентності.
Важливим є те, що обидві ОПП «Агрономія», як бакалаврського, так і магістерського рівня, повністю відповідають вимогам державних стандартів вищої освіти, враховують регіональний контекст у підготовці фахівців та створюють можливості для індивідуальної траєкторії навчання здобувачів. Освітньо-професійні програми спрямовані на формування у випускників теоретичних знань та практичних умінь щодо аналізу, розробки, впровадження та корегування новітніх систем землеробства та агротехнологій сільськогосподарських культур та передбачення наслідків їх запровадження в умовах Центральної України з метою забезпечення сталої врожайності, отримання високоякісної екологічно безпечної продукції, зменшення негативного впливу на оточуюче середовище, збереження та відтворення родючості ґрунтів, що сприятиме збалансованому природокористуванню та формуватиме сталий розвиток галузі рослинництва сільськогосподарських підприємств Центрального регіону України в умовах змін клімату.
До розробки освітньо-професійних програм залучаються колектив кафедри, науково-педагогічні працівники ЦНТУ, академічна спільнота, співробітники Інституту сільського господарства Степу НААН, Кіровоградської філії Інституту охорони ґрунтів України, представники сільськогосподарських підприємств різних форм власності, випускники та здобувачі ЗВО. Саме участь зовнішніх стейкхолдерів дає можливість адаптувати освітні програми до вимог сучасного ринку праці та аграрного виробництва, привносити у навчальний процес необхідні освітні компоненти, які забезпечують досягнення запланованих програмних результатів навчання.
До викладання на обох ОПП широко залучаються спеціалісти-практики, працівники держустанов, наукових та комерційних структур як в якості сумісників, так і на безоплатній основі.
Колектив кафедри постійно працює над удосконаленням та систематичним оновленням ОПП та навчальних планів відповідно до сучасних вимог сільськогосподарського виробництва, робочих програм та силабусів обобов’язкових та вибіркових освітніх компонентів, підготовкою та виданням методичних рекомендацій до виконання лабораторних і практичних робіт; розробкою і впровадженням нових форм і технологій навчання, зокремадистанційного навчання в системі MOODLЕ, розробкою тестових завдань, задач для підсумкового та поточного контролю.