Кафедра загального землеробства ЦНТУ долучилася до обговорення екологічних стратегій на Міжнародному форумі «Довкілля для України»
11 червня 2026
Доцент кафедри загального землеробства ЦНТУ Ольга Гелевера взяла участь у роботі масштабного Міжнародного екологічного форуму «Довкілля для України», який відбувся 10 червня у Києві. Науковиця нашого університету долучилася до професійного діалогу за участю урядовців, представників Європейського Союзу, ПРООН та міжнародних партнерів, присвяченого спільному пошуку ефективних рішень задля зеленого та сталого відновлення держави.
10 червня у Києві відбулася надзвичайно важлива подія – Міжнародний екологічний форум «Довкілля для України».
У роботі Форуму взяли участь віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, міністр економіки, довкілля та сільського господарства України, представники Європейського Союзу, ПРООН в Україні, дипломатичного корпусу та міжнародних партнерів, органів державної влади та місцевих громад, народні депутати України, представники бізнесу, наукової спільноти та громадськості. Форум сприяв формуванню спільного бачення пріоритетів державної екологічної політики України в умовах відновлення та європейської інтеграції, забезпеченню змістовного діалогу між державою, громадянським суспільством, міжнародними партнерами, бізнесом та експертним середовищем.
У роботі Форуму взяли участь віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, міністр економіки, довкілля та сільського господарства України, представники Європейського Союзу, ПРООН в Україні, дипломатичного корпусу та міжнародних партнерів, органів державної влади та місцевих громад, народні депутати України, представники бізнесу, наукової спільноти та громадськості. Форум сприяв формуванню спільного бачення пріоритетів державної екологічної політики України в умовах відновлення та європейської інтеграції, забезпеченню змістовного діалогу між державою, громадянським суспільством, міжнародними партнерами, бізнесом та експертним середовищем.
Проведення Міжнародного екологічного форуму «Довкілля для України» відкриває можливості для посилення координації між зацікавленими сторонами та зміцнення ролі громадянського суспільства як ключового партнера у формуванні прозорої, підзвітної та ефективної політики зеленого відновлення України .
Учасники заходу обговорили актуальні питання екологічної політики, впровадження європейських екологічних стандартів, збереження біорізноманіття та відновлення природних екосистем, які зазнали значних втрат внаслідок російської агресії, міжнародну адвокацію щодо фіксації та подолання наслідків війни для довкілля, механізми фінансування зеленої трансформації та відбудови України, принципи й роль усіх секторів економіки у забезпеченні економічної стійкості та зеленого відновлення, перспективи розвитку циркулярної економіки, удосконалення системи екологічного контролю, управління водними, лісовими та земельними ресурсами, запровадження інструментів сталого фінансування, формування в суспільстві екологічних цінностей і засад сталого споживання та виробництва, впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів, розвиток моделей енергоефективного зеленого будівництва, а також виклики екологічного управління як основи європейської інтеграції України в умовах воєнного стану.
У межах Форуму діяли тематичні експозиції, присвячені природно-заповідному фонду України, впливу війни на довкілля, сучасним екологічним технологіям та ролі громадянського суспільства у формуванні екологічної культури й відповідального ставлення до природних ресурсів.
Форум став важливою платформою для напрацювання спільних рішень щодо зеленого відновлення країни, залучення міжнародної підтримки та формування стратегії сталого розвитку України.
Всеукраїнська екологічна ліга активно долучилася до підготовки та проведення Міжнародного екологічного форуму «Довкілля для України».
Працюймо разом задля Перемоги та збереження довкілля України!










